Lotnisko Rudniki

Nasi piloci rywalizowali w 55 Locie Południowo-Zachodniej Polski

Bez podium, ale z cennym doświadczeniem i treningiem przed zbliżającymi się mistrzostwami świata w lataniu precyzyjnym – tak można podsumować start pilotów Aeroklubu Częstochowskiego w zakończonych w niedzielę (25.06) zawodach na lotnisku w Krakowie-Pobiedniku Wielkim.

Na starcie 55 Lotu Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki stanęło 36 zawodników. Nie tylko krajowych – pojawili się także goście z Rosji i Norwegii. Z Aeroklubu Częstochowskiego do Krakowa poleciało pięciu reprezentantów. Najlepiej poszło Krzysztofowi Skrętowiczowi, który zajął 7 pozycję. Dwa miejsca niżej uplasował się Janusz Darocha. Marcin Skalik zawody ukończył na 11 pozycji, a na 13 miejscu finiszował Marcin Górnik. Joanna Skalik znalazła się w połowie stawki.

Wygrał Bolesław Radomski z Aeroklubu Pomorskiego.

Zawody poprzedzone były treningiem Samolotowej Kadry Polski. Biało-czerwoni przygotowują się do startu w najważniejszej imprezie sezonu – mistrzostwach świata w lataniu precyzyjnym, które odbędą się na przełomie lipca i sierpnia w Austrii. Wystartuje w nich ponad 60 zawodników z 16 państw. W tym elitarnym gronie nie zabraknie oczywiście pilotów Aeroklubu Częstochowskiego.