Lotnisko Rudniki

Instytut Małego Lotnictwa – nowa modelarnia Aeroklubu Częstochowskiego

Latanie to marzenie, latanie daje wolność, latanie fascynuje, a modelarstwo lotnicze jest namiastką unoszenia się w powietrze – chociaż to nie my osobiście odbywamy podróż. Jak zacząć zanim zaczniemy budować własne konstrukcje? Jak zostać dobrym inżynierem? Na te i inne pytanie odpowiedzieliśmy podczas otwarcia nowej modelarni Aeroklubu Częstochowskiego – Instytutu Małego Lotnictwa.

 

24 stycznia 2022 roku grupa przedstawicieli Aeroklubu Częstochowskiego wraz z zaproszonymi gośćmi zebrała się aby oficjalnie otworzyć nową modelarnię zlokalizowaną w Klubie Spółdzielczym „Nasza Praca” na ulicy Broniewskiego 3 w Częstochowie. Spotkanie poprowadziła dyrektor Aeroklubu Częstochowskiego Anna Messyasz. Oficjalnego otwarcia dokonali – Wójt Gminy Rędziny – Paweł Militowski, Z-ca Prezesa ds. Eksploatacyjnych CSM „Nasza Praca” Paweł Klimek, Prezes Aeroklubu Częstochowskiego Włodzimierz Skalik oraz aktualny wicemistrz Polski w klasie A6 Seniorów – Jakub Magiera (12 lat).

 

Podczas uroczystości otwarcia, prezes Aeroklubu Częstochowskiego Włodzimierz Skalik interesująco opowiedział o modelarstwie lotniczym, o atrakcyjności zawodu pilota, o zdobywaniu doświadczenia w zawodzie mechanika lotniczego poprzez udział w zajęciach w modelarni.

Mariusz Wrona – instruktor modelarstwa zwrócił też uwagę, że młodzi adepci modelarstwa, którzy wybierają się na studia inżynierskie są dużo lepiej przygotowani niż ich koledzy, którzy takiego doświadczenia nie mają, a Pan Roman Antonowicz – Prezes Częstochowskiego Klubu Seniorów Lotnictwa uzupełnił wątek historyczny, podkreślając tym samym iż w tym roku przypada 90-ta okrągła rocznica modelarstwa lotniczego w Częstochowie.

 

Warto zwrócić uwagę na świetne wyposażenie nowej modelarni, a to wszytko dzięki sympatykom i sponsorom. Wiertarkę kolumnową – niezbędny sprzęt w każdej modelarni ufundował Włodzimierz Skalik, nowoczesny laptop, który wykorzystany będzie między innymi do nauki projektowania 3D i obsługi drukarek 3D –  Pani Paula Malicka – Brzdąk. Z całego serca dziękujemy.

Dziękujemy również za tak liczny odzew na nasze zaproszenie, za miłe słowa, gratulacje, podziękowania, okazane wsparcie. To wiele dla nas znaczy i daje motywacje do realizacji kolejnych projektów. Nie sposób wymienić każdego z osobna, ale chcemy podkreślić, że Wasza obecność w tym szczególnym dniu była dla nas bardzo ważna.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji, zachęcamy do śledzenia relacji w Telewizji Orion oraz artykułów i wywiadów opublikowanych i wyemitowanych w lokalnych mediach. Zapraszamy również dzieci do udziału w ciekawych i kreatywnych zajęciach w Instytucie Małego Lotnictwa Aeroklubu Częstochowskiego.

 

Dziękujemy!

Zespół Aeroklubu Częstochowskiego

0