Szymon Kut z Aeroklubu Częstochowskiego Wicemistrzem Polski Juniorów 2023 w lataniu precyzyjnym

Szymon Kut, utalentowany pilot z Aeroklubu Częstochowskiego, zdobył srebrny medal podczas 52. Mistrzostw Polski Juniorów w Lataniu Precyzyjnym. Rywalizacja miała miejsce na lotnisku w Depułtyczach Królewskich i zgromadziła 7 zawodników.

Mistrzostwa Polski Juniorów w Lataniu Precyzyjnym to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu młodych pilotów, a tegoroczna edycja dostarczyła wiele emocji i wrażeń. Szymon Kut, reprezentujący nasz Aeroklub, pokazał swoje niezwykłe umiejętności w trzech konkurencjach nawigacyjnych oraz konkurencji lądowań, co ostatecznie przyniosło mu zasłużony tytuł wicemistrza Polski.

W kategorii seniorów 66. Mistrzostw Polski w Lataniu Precyzyjnym, również nie zabrakło emocji. Marcin Skalik, pilot z wieloletnim doświadczeniem, zdobył prestiżowe miejsce tuż za podium.

Srebrny medal zdobyty przez Szymona Kuta jest wielkim osiągnięciem zarówno dla niego, jak i dla Aeroklubu Częstochowskiego. To dowód na ciężką pracę, poświęcenie i pasję młodych pilotów, którzy nieustannie dążą do doskonalenia swoich umiejętności w lataniu precyzyjnym. Gratulujemy Szymonowi i życzymy mu dalszych sukcesów na międzynarodowej scenie lotniczej.